Již 17 let pomáháme, radíme, informujeme. MY nejsme překupníci.

Společnost FARMY.CZ poskytuje služby již od roku 2004 zejména v těchto oblastech:

 • prodej běžících farem a zemědělských společností
 • prodej zemědělských nemovitostí – půdy, statků, usedlostí, lesů, rybníků atp.
 • pacht větších půdních celků nebo farem

Cílem je vždy a ve všech oblastech poskytování profesionálních služeb ve prospěch vlastníka.

1. Služby zaměřené na prodej FAREM / ZEMĚDĚLSKÝCH PODNIKŮ

FARMY.CZ je zavedená společnost poskytující poradenství a zprostředkovatelské služby v oblasti prodeje funkčních farem, který poskytujeme pod značkou TRH FAREM.

Díky naší dlouholeté specializaci, propracovaným prodejním kanálům a množství kontaktů dokážeme zajistit majitelům prodávaných farem/společností oslovení maximálně širokého okruhu potenciálních investorů a to i diskrétní formou neveřejného prodeje.

Pro dosažení vysokého standardu a komplexnosti poskytovaných služeb spolupracujeme i v této oblasti s kvalifikovanými profesionály z jiných oborů. Pro více informací navštivte naše stránky www.trhfarem.cz, nebo nás neváhejte kontaktovat pro nezávazné informace.

2. Služby zaměřené na ZEMĚDĚLSKÉ NEMOVITOSTI

Zemědělské nemovitosti jsou svých charakterem specifické a u běžných realitních kanceláří často na okraji zájmu. FARMY.CZ se prodeji těchto nemovitostí dlouhodobě věnuje a spojuje zkušenosti a znalosti z realitní praxe i zemědělské oblasti. Díky tomu můžeme nabídnout vlastníkům výrazně více než klasické realitní kanceláře.

Vlastníkům nemovitostí nabízíme:

 • předání informací o Vaší nemovitosti zájemcům z naší rozsáhlé databáze (přes 15 tis. poptávajících),
 • inzerci nabídky na vlastních serverech s unikátní návštěvností vhodných zájemců,
 • inzerci nabídky na obecných realitních serverech, případně další formu inzerce,
 • jednání se zájemci o koupi, zabezpečení prohlídek nemovitostí a vyjednání podmínek prodeje,
 • zajištění potřebných podkladů k nemovitosti z katastru nemovitostí, vyhotovení podkladů pro vklad do katastru nemovitostí, vyřízení formalit na katastrálním úřadě,
 • jednání se zahraničními zájemci v cizím jazyce,
 • vyhotovení návrhů kupních smluv a zabezpečení dalších náležitostí souvisejících s prodejem,
 • zajištění odhadu nemovitosti a průkazu energetické náročnosti budov,
 • vypracování daňového přiznání k dani z převodu nemovitosti.

Naše služby jsou nejvhodnějším řešením při prodeji zemědělských nemovitostí. Podívejte se také jak prodáváme, nebo na reference realizovaných obchodů.

3. Správa zemědělské půdy a výběrová řízení na pacht

Vlastníci často nevyužívají možnosti vyplývajících z vlastnictví zemědělské půdy a nájemní vztahy bývají pro majitele jednostranně nevýhodné. V rámci našich služeb zajistíme vlastníkům nápravu této situace a vyjednání optimálních podmínek pronájmu s nejvhodnějším uživatelem.

V této oblasti nabízíme zejména:

 • SPRÁVU POZEMKŮ - zahrnující zejména optimalizaci a správu nájemních vztahů, fyzické kontroly pozemků, zajištění daňových povinností... Služba je určena pro vlastníky nad 50ha výměry pozemků, kteří chtějí veškeré starosti spojené se správou přenechat odborníkům.

 • VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ na PRONÁJEM - zajistíme pro vlastníka výběrové řízení na pronájem pozemků. Díky tomu pak může vlastník vybírat z těch nejzajímavějších nabídek a je zaručeno, že jsou pozemky efektivně pronajaty. Pouze touto cestou je možné zajistit pronájem za skutečně optimálních podmínek. Služba je určena pro vlastníky nad 20ha výměry pozemků.

Naší prioritou při správě zemědělských pozemků je "nalezení uživatele, který bude dlouhodobně efektivně a s péčí dobrého hospodáře využívat pronajatý majetek a to základě rovnoprávného nájemního vztahu s vlastníkem".

Naše společnost disponuje databází zájemců o nájem zemědělských pozemků. Přestože je často nejvhodnější spolupracovat s lokálními farmáři, nejsme při výběru uživatele omezeni pouze na tyto "místní" zájemce. To výrazně rozšiřuje možnosti výběru nejvhodnějšího uživatele.

4. DALŠÍ SLUŽBY

Zájemcům poskytujeme i další praktické služby informativního charakteru:

 • poradenství zaměřené na investice do zemědělských nemovitostí,
 • tržní ocenění zemědělských pozemků (dle dohody a rozsahu),
 • zpracování daňových přiznání k dani z nemovitostí a dani z převodu nemovitostí.

 

V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat - viz. Kontakty

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist